Focus V2 RTR plachetnice

Model plachetnice s plastovým trupem délky 995mm v RTR verzi s 2,4GHz soupravou, silným servem navijáku a servem kormidla. Soutěžní plachetnice třídy 1M, uhlíkový stěžeň a ráhna, celková výška 2046mm. Skvělý model i pro opravdu velké vodní plochy a silnější ví

4ST308812

Nové zboží

Joysway

Skladem: > 10 ks
Prodejny a termíny doručení
Cena s DPH
(DPH CZ 21%)
7 690 Kč
Cena bez DPH
6 355 Kč

B B

Více informací

Náhradní díly

Více informací

FOCUS II je model plachetnice soutěžní plachetnice třídy 1M, se kterým si výborně zajezdíte na každé větší vodní ploše. I přes větší rozměry („metrový“ trup a celková výška 2046 mm) je to díky snadno demontovatelnému dvoudílnému stěžni a kýlu jednoduše přepravitelný věrný společník na víkendové výpravy nebo dovolenou u vody. Stačí jenom čtyři tužkové alkalické baterie nebo akumulátory do vysílače a čtyři pro přijímač, upevnit stěžeň, kýl, kormidlo a plachty - a můžete vyrazit. FOCUS II je totiž dodáván jako RC set - předmontovaná plachetnice s nainstalovanou elektronikou a čtyřkanálovým proporcionálním vysílačem 2.4GHz.

Trup lodi je plastový, snadný přístup k prostoru pro přijímačové akumulátory zaručuje kryka ze speciální opakovatelně použitelné plastové fólie. Pokud byste se z nějakého důvodu potřebovali dostat k přijímači a servům ovládajícím kormidlo a plachty, je možné po vyšroubování 6 šroubů vyjmout celé lože serv a elektroniky.

Dvoudílný stěžeň je z uhlíkové trubky stejně jako ráhna; konce dílů stěžně jsou proti rozlomení chráněny kovovými kroužky. Ráhno hlavní plachty se stavitelnou vzpěrou je uloženo na dvou kuličkových ložiscích. Plachty jsou vyrobeny z pevné syntetické tkaniny (Dacronu) odolné proti roztržení, cípy plachet jsou zesíleny nalepenou plastovou fólií. Nepohyblivé lanoví (ze super pevných nití Dyneema) s obvyklými napínáky umožňuje nastavovat polohu stěžně v širokém rozmezí, posuvná je také patka stěžně.

Palubní elektroniku napájejí čtyři tužkové akumulátory nebo alkalické baterie. Pokud použijete kvalitní NiMH akumulátory s nízkým samovybíjením, jako jsou naše RAY Long 2000 mAh nebo Sanyo Eneloop 2000 mAh, máte k dispozici zdroj pro několik hodin plavby.

Vysílač je vybaven digitálními trimy (se zvukovou signalizací polohy), přepínači smyslu výchylek a trimry pro nastvení velikosti výchylek, takže umožňuje jednoduché nastavení a pohodlné řízení modelu. Pro ovládání lodi je namontováno mikroservo s kovovými převody pro kormidlo a speciální silné navijákové servo pro ovládání plachet.

Výuku plachtění vám usnadní návod s obrázkovým průvodcem vysvětlujícím manévrování lodi při plavbě po větru i proti němu. Slova jako vratiplachta, kosatka, halsa, křižování...už pro vás nebudou žádným tajemstvím!

Spolu s lodí je dodáván stojánek z plastových a uhlíkových dílů, který poslouží při přípravě lodi k plavbě a v dobách mimo jachtařskou sezónu vám umožní proměnit FOCUS II v elegantní bytový doplněk.

RC set obsahuje: hotový model plachetnice s osazenou palubní elektronikou, čtyřkanálový vysílač 2,4GhHz, stojánek a návod k obsluze.

Délka [mm]995
Šířka [mm]170
Výška [mm]2046
Výška stěžně [mm]1578
Plocha plachet [dm2]52.73
Plocha kosatky [dm2]15.88
Plocha vratiplachty [dm2]36.85
Hmotnost [g]3450
Ovládané funkceLK,NP
Stavební náročnostS1
Náročnost pilotážeP1,P2

Náhradní díly

Již jste zakoupili

These products has been purchased together with current product