Potřebujete poradit? Zavolejte nám.
+420 774 252 585 (Po-Čt 9-18 | Pá 9-16)
- -64 Kč
Futaba R304SB-E T-FHSS 4k přijímač
Expresní dodání
Doprava zdarma již od 800 Kč
Garance spokojenosti
Čtyřkanálový přijímač Futaba přenosového systému T-FHSS Surface 2.4GHz s telemetrií pro RC auta a lodě. Je určen pro všeobecné použití v modelech poháněných elektromotorem. Port S.BUS2 pro obousměrnou komunikaci umožňuje připojení telemetrických čidel Futaba a S.BUS2 serv či gyroskopů. Provozní stavy přijímače jsou signalizovány LED indikátorem.
Přenosový systém
Futaba T-FHSS Surface 2.4GHz (režimy Normal a High Speed s velmi rychlou odezvou) (automatická detekce při zapnutí přijímače podle signálu z vysílače, s nímž je přijímač spárován). Režim „Normal“ umožňuje použití jakýchkoliv serv (analogových i digitálních) nebo RC zařízení, vzhledem k tomu, že opakovací perioda servo signálů je 15 ms (opakovací frekvence 66,7 Hz). Režim „High Speed“ (Vysoká přenosová rychlost) může používat pouze digitální serva a většinu dalších zařízení, jako jsou regulátory otáček pro střídavé motory. Opakovací perioda servo signálů je 3,3 ms (opakovací frekvence 303 Hz).
Přijímač není kompatibilní s vysílači systému T-FHSS Air-2.4GHz pro létající modely.
Napájení
4,8-7,4 V (jmenovité napětí) – tj. např. 4-6 čl. NiMH, 2S LiPo, LiFe, Li-ion, BEC stabilizátory napájení v daném rozsahu napětí.
Anténa
Přijímač je vybaven vestavěnou anténou – vzhledem k omezenému dosahu (max. 70 m) je určen výhradně pro modely poháněné elektromotorem, nesmí být používán v modelech se spalovacím motorem.
Výstupy přijímače, kanálové režimy
Přijímač je vybaven zdířkami pro standardní konektory Futaba (s výstupkem), do nichž je možno samozřejmě zasouvat i konektory UNI (=JR/Graupner, Hitec) bez bočního výstupku.
Kanálové výstupy (PWM): R304SB-E nabízí 4 klasické PWM kanály.
S.BUS2: Zásuvka S.BUS2 umožňuje připojení připojení telemetrických senzorů Futaba, jejichž údaje je možno zobrazovat na vysílači a S.BUS2 serv či gyroskopů.
Telemetrie
R304SB-E předává do vysílače údaje o napájecím napětí přijímače bez potřeby připojení jakýchkoliv senzorů.
R304SB-E umožňuje používání telemetrických senzorů Futaba a dalších čidel kompatibilních se systémem sběrnice S.BUS2 s obousměrnou komunikací (použitelná čidla jsou dána možnostmi vysílače).
Sada přijímače obsahuje: přijímač R304SB-E, návod k obsluze.
Co je S.BUS2/S.BUS
- S.BUS – Sériová sběrnice Futaba s jednosměrnou komunikací umožňující ovládání serv, regulátorů, spínačů, gyroskopů a dalších kompatibilních RC zařízení připojených do jediného výstupního portu S.BUS přijímače.
- S.BUS2 – Sériová sběrnice Futaba pro obousměrnou komunikaci umožňující (jako S.BUS) ovládání serv, regulátorů, spínačů, gyroskopů a dalších kompatibilních RC zařízení připojených do jediného výstupního/vstupního portu S.BUS2 přijímače. Kromě toho umožňuje připojovat telemetrické senzory a předávat data z nich prostřednictvím přijímače pro zobrazení na vysílači; z některých S.BUS2 serv může do vysílače předávat informace o provozním proudu, teplotě nebo úhlu výstupní páky serva.
Na rozdíl od klasických RC souprav S.BUS(2) systém používá sériovou datovou komunikaci pro přenášení řídících signálů z přijímače do serv, gyra nebo jiného zařízení. Tato data obsahují povely jako „přesuň servo kanálu 3 do polohy 15 stupňů, přesuň servo kanálu 5 do polohy 30 stupňů“ pro více zařízení. S.BUS(2) zařízení vykonávají pouze povely příslušející jejich vlastnímu nastavenému kanálu. Z tohoto důvodu je možno připojit několik serv ke stejnému signálovému kabelu, a přitom je nastavovat a ovládat jednotlivě dle potřeby. K tomu slouží identifikační kód serva (ID). ID najdete na nálepce na krabičce serva.
S.BUS2 servo je možno připojovat do S.BUS2 i S.BUS portů přijímače. Jeho funkce je dána nastavením kanálu do paměti serva (provádí se pomocí programovacího rozhraní vysílače Futaba, programátoru SBC-1 nebo USB rozhraní CIU-3 s PC programem S-Link – pro některá serva lze kanál nastavovat jen s pomocí vysílače).
S.BUS nebo S.BUS2 servo připojené do kanálového výstupu klasického přijímače (PWM) funguje jako klasické servo. Jeho pohyb je dán signálem v kanálu přijímače, k němuž je připojeno. Nastavení programovatelných funkcí serva zůstává v platnosti.