Aktuality

Přečtěte si zajímavé novinky!
Termíny závodů zimní sezóny 2017-2018

Termíny závodů zimní sezóny 2017-2018

1248

Vážení závodníci a příznivci OPEN Challenge Praha,

Dovolujeme si Vám ještě jendou připomenout termíny našich závodů konané v Praze-Ruzyni. Rovněž byly aktualizovány propozice, takže si může prohlédnout změny, které na Vás v letošním roce čekají.

Termíny závodů

I.     14.10.2017 - ONROAD

       15.10.2017 - OFFROAD


II.    18.11.2017 - ONROAD

       19.11.2017 - OFFROAD

 
III.    09.12.2017 - ONROAD   - závod s předvánočním překvapením

        10.12.2017 - OFFROAD - závod s předvánočním překvapením


IV.   13.1.2018 - ONROAD

       14.1.2018 - OFFROAD


V.     3.2.2018 - ONROAD

        4.2.2018 - OFFROAD


VI.   10.3.2018 - ONROAD

        11.3.2018 - OFFROAD


VII.   14.4.2018 - ONROAD   - závěrečné vyhlášení, tombola

        15.4.2018 - OFFROAD - závěrečné vyhlášení, tombola

Na jednotlivé závody se můžete přihlašovat na odkazu ZDE

Aktualizované Propozice naleznete ZDE.

Přihlášky jsou otevřené pro celý seriál, tak neváhejte a již nyní se můžete zaregistrovat na celou sezonu a nemusíte tak již těsně před závodem na nic myslet ;-).

Zobrazit více
Přihláška na závody

Přihláška na závody

1840

Přihláška na závody 

profimodel_pozvanka.jpg

Zobrazit více
Výsledky

Výsledky

1152

Výsledky otevřete kliknutím na odkaz

Zobrazit více
Propozice

Propozice

1956

Důležité věci, které je nutno znát a řídit se jimi na našich závodech.

Základní pravidla platná pro všechny kategorie

Na našich závodech nepředepisujeme žádného konkrétního výrobce pneumatik či elektroniky. Jsme OPEN cupový závod, který se snažíme přiblížit Vám všem a nemáme tedy potřebu cokoli předepisovat.

Na našich závodech si může zajezdit opravdu každý s technikou, která mu vyhovuje nebo ji má již nakoupenou a dodrží pár základních pravidel, která jsou zavedená hlavně z důvodu Vaší bezpečnosti.

Mazání - pro všechny typy kol je povoleno pouze bez zápachu!!!, před položením modelu na závodní koberec je závodník povinen kola od mazání utřít, aby se předešlo zničení koberce od agresívních druhů mazání. Opakované nedoržení toho pravidla může být důvodem vyloučení ze závodu.

Výška podozků -   minimální světlá výška podvozku i karoserie u 4WD modelů 5 milimetrů a u GT a Formule 4 milimetry, PanCar 3mm. Podvozky musí být pravidelně kontrolovány a nesmí na nich být ostré hrany či výstupky, které v případě kolize protrhnou koberec (vylezlé šrouby, přítlačná křídla formulí atd.)

Baterie - LiPo baterie jsou povolené pouze v tzv. HARD CASE bez pohyblivých vývodů pevně napájených na články, nabíjení baterií pouze v LiPo sáčcích. Zde jde pouze o vaši bezpečnost a zamezení případnému zranění či vzniku škod v případě selhání nabíjecího procesu. V případě nedodržení tohoto pravidla je veškerá případná způsobená škoda pouze Vaší zodpovědností. HiVolt baterie jsou povoleny. NiCd a NiMh baterie jsou povoleny, počet článků 6, jmenovité napětí článku 1,2V. Pro nabíjení platí stejná pravidla jako u LiPo.

Nasazování - každý z jezdců po odjetí své jízdy je povinen jít nasazovat další skupinu. Při nasazování na sobě bude mít reflexní vestu, kterou dodá pořadatel. Při nasazování je nutné dbát zvýšené opatrnosti, a nasazovač vchází do dráhy až poté co je to pro něj bezpečné a není ohrožen projíždějícími modely (platí dvojnásob u závodů BUGGY). V kategoriích buggy za juniory nasazují jejich zákonní zástupci!

Každý z jezdců, nasazovačů či diváků se zúčastňuje závodů na vlastní nebezpečí.

Zobrazit více
Náš tým

Náš tým

735

Seznamte se s naším týmem! Máme za sebou spoustu zkušeností a úspěchů. Přečtěte si o tom jak jsme se k tomuto koníčku dostali.

Členové týmu

  • Petr Klatovský
  • Michal Šindelář
  • Michal Blahovský
  • Jan Domanský
  • Martin Beran
Zobrazit více
Základní informace

Základní informace

1168

Závody OPEN Challenge pro Vás pořádáme již šestou sezónu. Závodní víkend začíná v pátek večer. Poté co proběhne příprava onroad tratě, tak zhruba od 21:30 je možný volný bezplatný trénink cca do 24:00. V sobotu pak probíhají závody kategorií ONROAD. Po vyhlášení výsledků, proběhne úklid onroad tratě a začínáme stavět offroad trať. Na ní byl pořízen speciální koberec, aby se dala jezdit i kategorie 1/8 buggy! V sobotu večer od cca 21:00 hodin je možné na trati trénovat. V neděle pak na závodníky čekají závody OFFROAD.

Zobrazit více