Naulantia závodní plachetnice 1:25, stavebnice, červená verze

Polomaketa vysokovýkonné plachetnice i pro začátečníky. Model v rozsypu s ABS plastovém trupem, dacronové plachty, kovové a plastové příslušenství. Ovládané kormidlo a plachty. Délka 933 mm, šířka 17

.5549-R

Nové zboží

Thunder Tiger

Prodej skončil

Více informací

Náhradní díly

Více informací

Plachetnice má hodně poškozenou krabici převozem. Veškerý obsah v krabici byl ručně překontrolován. Obal je vysoce poškozen, ale nemá vliv na samotný model.

Bližší informace o PŮVODNÍM produktu:

Naulantia je soutěžní plachetnice americké třídy 1 m - ta se u nás jako samostaná soutěžní třída zatím sice nejezdí, ale protože ne jenom závoděním živ je člověk, nemělo by to nám, rekreačním modelářům, nijak vadit. Naopak, naplno si vychutnáme elegantní a hezky velkou plachetnici ušlechtilých tvarů.

Naulantia je vysokovýkonná plachetnice vhodná i pro rozlehlé vodní plochy; díky zvýšenému stěžni a zvětšené ploše plachet oproti příbuznému Voyageru II je vhodná spíše do mírnějších podmínek se slabším větrem. Trup lodi s palubou je tvořen skořepinou vylisovanou z rázuvzdorného plastu, která je dodávána již s hotovou barevnou úpravou. Kýl s hydrodynamicky tvarovanou zátěží je odnímatelný, stejně jako profilový duralový stěžeň - spolu dávají lodi impozantní celkovou výšku 1700 mm. Ráhna jsou rovněž duralová, plachty jsou z Dacronu s dvojitou síťovitou výztuhou, která zajišťuje vysokou odolnost vůči roztržení. Maketový vzhled lodi dotváří velké množství zpravidla funkčních detailů a lanoví odpovídající "dospělému" vzoru.

Vzhledem k velkým rozměrům lodi přinášejícím vyšší nároky na sílu serv a umožňující plavbu ve velké vzdálenosti, model vyžaduje kvalitní RC vybavení. Zatímco v principu stále stačí dvoukanálová RC souprava, pro ovládání plachet je nezbytné speciální servo - naviják plachet; pro kormidlo je třeba použít silné servo standardní velikosti. Pro dosažení maximální vytrvalosti a pokrytí proudového odběru silných serv pracujících pod velkou zátěží, je třeba pro napájení použít přijímačové akumulátory s velkou kapacitou (aspoň 3000 mAh) a proudovou zatížitelností - tužkové články jsou určitě nevhodné.

Stavebnice obsahuje: plastový trup s hotovou povrchovou úpravou, kýl a kormidlo z pevného plastu plněného skleněnými vlákny, duralový profilovaný stěžeň a ráhna, hotové plachty, zátěž, překližkové lože pro RC vybavení, plastové a kovové maketové díly, materiál na zhotovení lanoví, arch samolepek, epoxidové lepidlo a podrobný obrázkový návod.

Délka [mm]993
Šířka [mm]172
Výška [mm]1700
Plocha plachet [dm2]48
Hmotnost [g]3500
Ovládané funkceLK,NP
Stavební náročnostS1,S2
Náročnost pilotážeP2

Doporučené RC vybavení:

AkumulátorServaRC souprava
GP 4300 4,8 V1x HS-645MG (LK)1x HS-785HB (NP)min. 2 kanály

Náhradní díly