Blade 230 S Smart RTF Basic

Nová verze oblíbeného RC modelu vrtulníku Blade 230 S vyhoví jak začátečníkům, tak pokročilejším pilotům. Pokud se dostanete do nesnází, funkcí Panika uvedete vrtulník do stabilního visení. Technologie SMART,

BLH12001

Nové zboží

Blade

Skladem: 3 ks
Prodejny a termíny doručení
Cena s DPH
(DPH CZ 21%)
7 999 Kč 7 839 Kč
Cena bez DPH
6 479 Kč

-160 Kč

B B

Více informací

Náhradní díly

Tuningové díly

Doporučené příslušenství

Více informací


Obsah balení


Balení obsahuje kompletně sestavený RC model vrtulníku Blade 230 S, s nainstalovanými komponenty: Blade střídavý motor 3900ot/V: SR/230 S/230 S V2, Blade ocasní motor 3600ot/V: 230 S/230 S V2, Spektrum Smart regulátor duální střídavý 230S, 3ks Spektrum servo H3055 MG Micro, Spektrum řídící jednotka: Blade 230 S Smart, RC vysílač Spektrum DXs v módu 2, Spektrum konverzní kabel IC3 baterie - IC2 přístroj. Manuál EN, DE, FR, IT a návod k použití CZ.Pohonnou baterii LiPol 850mAh 3S IC2 a nabíječ LiPol je potřeba dokoupit, nejsou obsaženy v balení setu.


Charakteristika


RC model vrtulníku Blade 230 S SMART RTF lze doporučit díky technologii SAFE a letovým režimům jak začínajícím, tak pokročilejším pilotům. Pokud se dostanete do nesnází, pomůže vám funkce Panika, která uvedete vrtulník do stabilního visení. Integrovaná technologie SMART a SAFE, vysílač Spektrum DXs pro spolehlivé řízení.RC vrtulník Blade 230 S navazuje na předchozí modely vrtulníku Blade 230. Blade 230 S je skvěle létající vrtulník, jehož pilotáž zvládnou i začínající piloti. Díky třem letovým režimům, se můžete postupně dopracovat až k pokročilému létání a výuce akrobacie. Pokud se během letu dostanete do nesnází a máte dostatečnou výšku, aktivací tlačítka Panika model automaticky uvedete do stabilního visení. Integrovaná technologie SMART.
BLH1400_a01.jpg


Vlastnosti Blade 230 S


 • Regulátor Smart je duální
 • Telemetrie SMART indikuje napětí baterie pomocí LED na vysílači DXs
 • Pevnější kostra vrtulníku
 • Hlavní ozubené kolo má větší modul ozubení a je tedy méně náchylné k poškození.
 • Serva cykliky s kovovými převody jsou méně náchylná k poškození při haváriích.
 • Nový regulátor motorů pracuje na vyšší frekvenci, řízení otáček střídavých motorů je preciznější s rychlejší odezvou.
 • Nová řídící jednotka AR6250MHXA znamená velmi snadné starty, řízení v režimu začátečník je klidné a bezpečné
 • Pokročilí piloti mohou snadno a přehledně nastavovat veškeré parametry stabilizace pomocí menu ve vysílači Forward Programming (pouze při použití RC souprav Spektrum druhé generace - DX6, DX7 G2, DX8 G2, DX9, IX12, DX18).BLH1400_a02.jpg


Blade® 230 S Smart nabízí vyšší stupeň výkonu a možnost výuky pokročilejší pilotáže. Nový regulátor XAE1020, nový hlavní převod, digitální rychlá serva s kovovými převody, nově naladěný přijímač Spektrum™ AR6250MHX zajistí, že heli se cítí jako zcela nový stroj ve vzduchu. Letovým vlastnostem prospívají i nové rotorové listy.
logo_safe_nove.png
Letové režimy.

Inovativní technologie SAFE je výhodou pro začínající piloty, protože umí nastavit stupně obtížnosti tak, aby pilot procházel létáním s důvěrou od samo-nivelačního až po plnohodnotné 3D létání, v letových režimech pro začátečníky, pokročilé a experty. V nouzi lze navíc použít funkci záchrany.
 • Režim Stability - Učení základů pilotáže, omezená letová obálka se samonivelačním limitem úhlu náklonu, po puštění páky se model vrátí do vodorovného visení
 • Režim Intermediate - Plná kontrola pro sportovní akrobacii bez omezení úhlu náklonu, rotor má nižší otáčky a proto není příliš ostrý na pilotáž, model se sám nevrací do vodorovného letu.
 • Režim Agility - Akrobatický režim, plný výkon pro let na zádech a plnou 3D akrobacii
BLH1400_b08.jpg
Vyšší pevnost a odolnost

Model RC vrtulníku Blade 230 S je určen pro výcvik začínajících i pokročilých pilotů vrtulníků. Proto jsou listy z odolného ABS, je zesílena kostra i ocasní rotor.

BLH1400_b03.jpg
Funkce panika

Pokud ztratíte orientaci nebo se dostanete do nesnází, funkce Panika automaticky uvede vrtulník do stabilního letu. Funkce panika se aktivuje přepínačem na vysílači (např. párovacím tlačítkem a podobně).

BLH1400_b10.jpg
Výrazné zbarvení kabiny

Nejen vzhled, ale i funkčnost zajišťuje modelu zbarvení kabiny, která je nabarvena výraznou a výborně viditelnou kombinací oranžových odstínů.

BLH1400_b04.jpg
Regulátor (SPMXAE1020) s telemetrií SMART

Integrovaná telemetrie SMART v modelu poskytuje cennou telemetrickou zpětnou vazbu vysílačům Spektrum, kompatibilních s technologii Smart

BLH1400_b05.jpg
Nový hlavní převod

Robustnější ozubení hlavního převodu pastorku a hnaného ozubeného kola snese větší zatížení a více vydrží v případě kolize rotorových listů při haváriích.

BLH1400_b06.jpg
Digitální serva s kovovými převody

Pro řízení cykliky jsou použita digitální serva Spektrum SH3050. Mají kovové převody a kuličkové ložisko na výstupu. Hliníková střední část funguje jako chladič, podporuje chlazení motoru a proto má delší životnost. H3050 nabízí také rychlou odezvu a dostatek výkonu pro náročné zatížení.

BLH1400_b07.jpg
Kolektivní řízení pro akrobacii

Mechanika kolektivu byla navržena tak, aby zvládla i pokročilé akrobatické obraty. S RC vrtulníkem Blade 230 S V2 lze bez obav létat na zádech a provádět náročné obraty.

BLH12001_b06.jpg
Přijímač Spektrum™ AR6250MHXA

Blade 230 S Smart je vybaven bezpádlovým systémem Spektrum™ AR6250MHXA. Elektronika přijímače obsahuje pokročilé adaptivní algoritmy řízení letu, programování vysílačem Forward programming, 6-osý M.E.M.S. inerciální senzor, vysokorychlostní provoz s nízkou latencí a hliníkovou spodní deskou skříně která potlačuje vibrace.

BLH1400_a03.jpg

Doporučujeme koupit


V balení je obsažen model 230S a vysílač. Potřebujete si doplnit baterie do vysílače a pohonnou baterii s nabíječem.
battery.jpg
Doporučený náhradní akumulátor • LiPol akumulátor Spektrum Smart 11.1 V 800 mAh 50C
charger.jpg
Doporučené univerzální nabíječe


Pro rychlé nabití všech typů akumulátorů, si můžete pořídit univerzální nabíječ: • Nabíječ se síťovým zdrojem Spektrum Smart S150 s jedním výstupem 50W.
 • Síťový nabíječ Spektrum S1100AC s jedním výstupem 1x100W.
 • Síťový nabíječ Spektrum S2100 se dvěma výstupy 2x 100 W.

 • Výkonný síťový nabíječ Spektrum Smart G2 S1200 s jedním výstupem 1x200W.
 • Výkonný síťový nabíječ Spektrum Smart G2 S2200 se dvěma výstupy 2x200W.
 • Výkonný síťový nabíječ Spektrum Smart G2 S1400 s jedním výstupem 1x400W.

Pro připojení akumulátoru s konektorem IC2 k nabíječi je nutno dokoupit redukci IC2/IC3.


tools.jpg
Příslušenství pro běžný provoz

Pro běžný provoz létajících RC modelů potřebujete vhodná lepidla, sadu nářadí a obal na skladování LiPol baterií. Z našeho sortimentu doporučujeme kvalitní sadu imbus šroubováků 1.5/2.0/2.5/3.0mm a Modelcraft křížové šroubováky (sada 6ks). Pro montáž se jistě bude hodit Modelcraft mini kleště v pouzdru (sada) a na řezání Modelcraft řezací nůž s podložkou A6.Pro rychlou opravu modelů letadel z doporučujeme rychle vytvrzující 4-minutové lepidlo Epoxy. Z naší nabídky doporučujeme Speed Epoxy 4 min. 71g


FO-FS-LCB01.jpg
Ochranné obaly na akumulátory

Ochranné obaly jsou určeny k omezení rizika spojeného s přepravou a nabíjením akumulátorů. LiPo akumulátory dokáží, při zachování malých rozměrů a nízké hmotnosti, poskytnout vysoké vybíjecí proudy a disponují velkou kapacitou. LiPo akumulátor je náchylný především na mechanické poškození a proto je potřeba jej důkladně chránit.


Náhradní díly

Tuningové díly

Doporučené příslušenství