Blog Post

Read usefull post about our goods
Pozvánka na 7. závod

Pozvánka na 7. závod

888

Vážení závodníci,

Závěrečný závod sezóny, vyhlášení celkového pořadí a tombola - to vše Vás čeká o nadcházejícím víkendu na našich závodech. Úvodem jen připomenutí nejdůležitějších změn pro nové závodníky. V sobotu se kategorie Formule dělí tak jako v předchozích závodech, a to na modely s mechovými a gumovými pneumatikami. V neděli pak kategorie ShortCourse na modely s pohonem 2WD a 4WD. Změny jsou patrné již v přihláškách tak se nezapomeňte přihlásit do správné kategorie :-). Vy co ještě nemáte  vyplněnou registraci  na MyRCM tak věříme, že tak již určitě učiníte a ulehčíte nám tím zpracovávání výsledků do celkového pořadí seriálu.

Kdo u nás jezdil v předcházejících sezónách, tak pro něj není žádnou novinkou, že na našich závodech se již stal standartem koberec, na kterém se jezdí mezinárodní závody a vy tak máte možnost na ploše 35x22 metrů zažít pocit z jízdy, který je na tomto povrchu jedinečný.  Všichni závodníci si tento povrch pochvalují nejen pro konstantní a kvalitní grip po dobu celého závodu, ale i pro minimum nečistot (chlupů), které koberec pouští. Žluté značení dráhy, které je na černém podkladu dostatečně kontrastní Vám usnadňuje periférní vnímání dráhy při samotné jiždě. Všichni účastníci si na předešlých závodech tyto změny velice pochvalovali a dle jejich tvrzení se nám podařilo závody posunout o level výše. 

Pro jezdce z kategorie HOBBY Peugeot Cup jenom připomínáme, aby si včas rezervovali modely z půjčovny, aby se nestalo, že se ráno na závodech na někoho nedostane.

Nedělní část závodního víkendu pro kategorie buggy a short course se jede rovněž na speciálním žátěžovém koberci. Skoky na naší dráze Vám pak nejen zvednou adrenalin v krvi, ale i dokonale prověří Vaše schopnosti v ovládání modelů. 

Prosíme o včasné přihlášení do závodu jak ONROAD, tak OFFROAD. Přihlášky jsou pro závody uzavírány pravidelně v 18:00 den před závodem. Tedy pro ONROADy v pátek a OFFROADy v sobotu. Ranní registrace k samotnému závodu bude probíhat do 8:00 hodin, kdy bude uzavřena, aby se mohl připravit závod a v 09:00 hodin mohla odstartovat první kvalifikační jízda. Připomínáme, že jezdci, kteří se budou hlásit až dodatečně v den závodu budou mít zvýšené startovné o 100,- Kč za každou kategorii.

O víkendu 22. - 23. 4. 2017 Vás bude halaTJ Ruzyně netpělivě očekávat s kvalitním kobercem a vyznačním dráhy na šestém závodě pátého ročníku seriálu OPEN Challenge Praha. My pořadatelé si Vám pak dovolujeme následujícími řádky připomenout to nejdůležitější, co je s tímto závodním víkendem spojené. Prostorná hala o rozměrech 50x24 metrů s parkovištěm a dobrým přístupem, možností ubytování a stravy se pro Vás stane útočištěm pro tento úvodní závod seriálu. Pro ty z Vás, kteří se k nám chystají poprvé jen uvádíme, že hala v Praze-Ruzyni je svými rozměry nadprůměrná, dostupná ze všech stran po pražském okruhu, takže není potřeba se proplétat vnitřní Prahou. Dostatečný prostor Nám umožňuje nejen dostat rozměry dráhy na přívlastek "největší v ČR" (koberec je 22x35 m pro ONROAD a 20x35 m pro OFFROAD), ale zároveň Vám poskytne dostatečně prostorné depo přímo u okruhu. Galerie - ochoz, ze kterého se pilotuje je přístupný přímo z prostor haly a není tedy nutné nic obcházet. Cílem Vaší cesty, je adresa Praha-Ruzyně, ulice Drnovská 19/43. Na obrázku níže máte veškeré potřebné informace k přístupu a parkování.

Zobrazit místo OPEN Challenge na větší mapě

Nový povrch dráhy a koberec který je o 6 metrů širší. Jako pořadatelům se nám tak otevírá prostor pro postavení nejen technické, ale i rychlé a bezpečné dráhy, která svými rozměry splňuje běžné evropské parametry.

V pátek jako vždy postavíme trať pro Onroad závody a vy si kolem 22:00 hodiny budete moci bezplatně zatrénovat a připravit se tak na sobotní závod.

Tak jako v předchozích závodech budete mít možnost pro sobotní Onroad závod zapůjčení modelů DARE RC s karoserií PEUGEOT 207 nebo 208 a soutěžit v kategorii HOBBY PEUGEOT Cup, která je určena především pro naprosté nováčky, kteří si mohou i nadále plnit krevní oběh adrenalinem ze závodní jízdy.

Rovněž i vy všichni, kteří budete mít svůj model splňující podmínky jízdy v hobbíkách a navíc budete mít model vybavený touto karoserií máte možnost bodovat a poprat se o bednu v PEUGEOT Cupu . Pro zájemce jsme připravili k zapůjčení 20 kompletních modelů za částku 600,- Kč včetně startovného. Jenom připomínáme, že kategorie HOBBY a HOBBY PEUGEOT CUP je předvším určena pro nováčky a začínající piloty. Vy zkušení máte možnost poměřit své schopnosti v kategoriích STOCK nebo OPEN. Pro ty kdo nebudou mít vlastní nabíječku a přijedou opravdu "s rukama v kapsách" pak bude opět připraveno i nabíjecí centrum tak, abyste byli schopni nabít pohonné akumulátory a mohli v pohodě odjet další jízdy. Část připravených podvozků DARE RC je zájemci opět zamluvena, takže vy co ještě váháte a nemáte připravený model pro tuto kategorii, která Vás třeba oslovila kontaktujte Nás. První cupový závod v ČR pořádaný se srovnatelnou technikou tedy pokračuje, a jeho obliba neustále stoupá. Nováčci, kteří jsou hlavně z řad juniorů si zde mají možnost vyzkoušet co to je závodit a vy co nemáte chuť na závodech věčně laborovat s nastavením podvozků nebo nezvládáte rychlejší modely ať už díky zkušenostem nebo věku máte možnost si rovněž pohodově zajezdit s minimálními náklady. Všichni závodníci, kteří přijedou na závod již v pátek nebo v sobotu večer mají možnost ubytování v hotelu a příznivou cenu. Jenom připomínáme, aby jste si nezapoměli ubytování včas zarezervovat. Tak jako na jiných závodech si nezapomeňte přivézt stolek a židličku. Prodlužovák a přezůvky jsou pak samozřejmostí.

Po ukončení závodů Onroad bude ihned v sobotu večer stavěna dráha pro nedělní závod Offroad. Vzhledem k velikosti haly můžeme potěšit i závodníky této kategorie a to jak "desetináře" tak "osmičkáře". Dráha bude postavena také na větším prostoru, a tím si se svými "mazlíčky" užijete zcela jistě daleko více zábavy. Ilustrační obrázek dráhy z minulého ročníku - plocha zátěžového koberce má rozměry 35x20 metrů, což je v České republice největší indoor plocha na které se offroady jezdí.

Vy kdo si bude chtít zatrénovat na tyto závody budete tak moct v průběhu sobotního večera po jejím dostavění. Kdo se zúčastnil některého závodu offroadů nám jistě může potvrdit, že dráha je postavená s ohledem na maximální bezpečnost nejen modelů, ale i Vás jezdců a nasazovačů, tak aby se minimalizovalo nebezpečí případného zranění. Dráha je postavená na speciálním zátěžovém koberci a atraktivitu skoků nebo tzv. paraboly si již mnozí v Vás na našich závodech vyzkoušeli. Rovněž křížení dráhy si všichni jezdci velice pochvalovali. Tak jako pro ONROAD závody, tak i na OFFROADY je NUTNÉ si sebou kromě prodlužováku a přezůvek přivézt i vlastní stolek a židlicku !!!!

Tribuna pro jezdce je v hale v Ruzyni na balkonu - chceteli ochozu, který je přístupný z prostoru haly. Nemusíte tak nikde nic obcházet a z depa vystoupáte rovnou na tribunu, kde bude mít každý opravdu dostatek životního prostoru. Fotografie vám přiblíží, jak tribuna vypadá a jaký je ne ní přístup.

Občerstvení je zajištěno v restauraci, která je součástí haly. Vy co hledáte pak ještě víkendové poklábosení mimo závodní areál si jistě najdete v okolí haly nebo dál v hluboké Praze dostatek možností jak vyplnit nekonečnou předzávodní noc :-)))....

Závěrem tedy krátké shrnutí:
Prostorné depo pro závodníky, z kterého vidíte na dráhu. Židle, stolky, prodlužovací kabely a přezůvky si přineste sebou. Občerstvení v restauraci včetně teplého jídla zajištěno. Náhradní díly na modely SERPENT, XRAY,DARE RC a Associated budou k dostání přímo na závodech a rovněž tak běžné modelářské příslušenství (pneu, mazání, karoserie, elektronika....).

V případě dotazů či jakýchkoli nejasností Nás neváhejte kontaktovat na telefon 773 333 333 (Honza Domanský) nebo na email: jan@domansky.cz .

Takže vy co se chcete o víkendu 22. - 23. 4. 2017 pohodově bavit, začněte chystat svoje modely a pak už Vám zbývá pouze nacvakat do navigace adresu Drnovská 19/43, Praha a vyrazit za zábavou...

Na viděnou s Vámi se těší tým pořadatelů...