Obrázek Zobrazit větší

Classic Kit letadlo A08110 - North American F-86F-40 Sabre (1:48)

Model letadla ke slepení. Velikost: 1:48; 23,9 cm.Balení obsahuje: 156 dílků ke slepení.

30-A08110

Nové zboží

Skladem: 1 ks
Prodejny a termíny doručení
Cena s DPH
(DPH CZ 21%)
1 419 Kč 1 135 Kč
Cena bez DPH
938 Kč

-284 Kč

B B

Více informací

Více informací

Model letadla ke slepení. Měřítko: 1:48; velikost: 23,9 cm; počet dílů: 156; obtížnost: 2.Informace o originálu a modelu:

Letoun North American F-86 Sabre, který plně využil ukořistěné německé materiály z výzkumu aerodynamiky, je jedním z nejdůležitějších letounů rané éry proudových letadel. Mohl se pochlubit charakteristickým křídlem o šípu 35°, šesti kulomety ráže 12,7 mm umístěnými v přídi a také řadou konstrukčních filozofií, které vycházely z jeho slavného předchůdce s pístovým motorem. Sabre, skutečná letecká klasika, vstoupil do služby u amerického letectva v roce 1949 a ve své době byl nejrychlejším stíhacím letounem na světě.Jeden z nejdůležitějších letounů rané éry proudových letadel North American F-86 Sabre představoval v mnoha ohledech proudovou verzi velmi úspěšného letounu P-51D Mustang z druhé světové války, přičemž při jeho vývoji byly zároveň plně využity ukořistěné německé materiály z aerodynamického výzkumu. Měl charakteristické šípové křídlo se sklonem 35 stupňů a také trojici kulometů ráže 12,7 mm na obou stranách přídě. Tento proudový stíhač zároveň sdílel mnoho konstrukčních prvků se svým slavným předchůdcem s pístovým motorem. V době, kdy v roce 1949 vstoupil do služby u amerického letectva, se North American F-86 Sabre mohl pochlubit nejen tím, že se stal prvním americkým stíhacím letounem s šípovým křídlem, ale také nejrychlejším stíhacím letounem na světě své doby, je tedy skutečnou leteckou klasikou.Pozdější vývojová fáze klasického Sabru, varianta F-86F-40, byla nejvypilovanější denní stíhací verzí tohoto slavného letounu, neboť dostala řadu vylepšení, díky nimž se tento stroj udržel na špičce světové stíhací techniky. S novým motorem, který letounu dodával větší výkon, tato varianta znovu zavedla sloty na náběžné hraně křídla zvětšené v palcích o "6-3", což zvýšilo schopnosti letounu v leteckých soubojích a zároveň snížilo rychlost letounu při přistání na mnohem zvladatelnějších 200 km/h. Tyto úpravy se ukázaly být natolik úspěšné, že mnoho dřívějších variant Sabru bylo dodatečně modernizováno, aby také dostaly tyto nové prvky.Během války v Koreji dosáhl Sabre působivého poměru vítězství a ztrát 10:1 a pomohl 40 americkým pilotům získat během tohoto konfliktu prestižní status leteckých es.Doporučené barvy (Humbrol):

Detaily modelu:

Měřítko: 1:48

Délka: 23,9 cm

Šířka: 25 cm

Počet dílů: 156

Obtížnost: 2

Body Flying Hours: 3Doporučeno pro děti od 8 let.Upozornění: Nebezpečí udušení! Výrobek obsahuje malé části. NEVHODNÉ PRO DĚTI DO 3 LET!